Centrum voľného času Prešov

"Deti ani nevedia, čo všetko sa dá robiť vo voľnom čase.
My sme tu preto, aby sme im to ukázali."

Folklórny súbor Rozmarija z Prešova pôsobí na umeleckej scéne už od roku 1992 pod záštitou ABC centra voľného času. Udržiava a prezentuje tanečný, hudobný, spevácky a zvykoslovný folklór východného Slovenska regiónu Šariš, Zemplín, Abov, Zamagurie a folklór národnostných menších žijúcich na Slovensku. Sprevádzaný je vlastnou mládežníckou cimbalovou ľudovou hudbou Rozmarija. Program prezentuje v temperamentnej, humornej a divadelnej podobe. 

Osobitým spôsobom kombinuje autentiku a štylizáciu. S mladými členmi sa prezentuje aj experimentálnymi choreografiami, v ktorých spája prvky súčasného umenia s tradičným. 

FS Rozmarija reprezentoval Prešov a Slovensko na 81 medzinárodných svetových festivaloch CIOFF, IOV či IGF organizovaných pod záštitou UNESCO v 22 krajinách Európy a Ázie. Súbor ročne absolvuje množstvo vystúpení. 

Súčasťou súboru je aj (DFS) Detský folklórny súbor Rozmarija. Ten v roku 2004 vydal svoj vlastný detský hudobný CD a MC nosič pod názvom „Rozmarija…jak še prekrašne rozvija“. Detská zložka pracuje v 6 skupinách vo veku od 5 do 15 rokov. Najstaršia skupina je zároveň prípravou mladých talentov pre (FS) Folklórny súbor Rozmarija. 

Prezentuje sa vlastným programom z regiónu Šariš plným hier, tanca, divadla a humoru. Taktiež každý rok reprezentuje Slovensko a mesto Prešov na detských medzinárodných festivaloch CIOF a IOV pod záštitou organizácie UNESCO.

Plán činnosti FS a DFS Rozmarija v šk. roku 2023/2024 k videniu tu:


Tlačivo na poukázanie 2% z dane tu:


   

Oddelenia

Pozrite si našu galériu

Partneri ABC - CVČ

Partneri ABC - CVČ

Náš darovací účet

IBAN: SK5175000000004008090926

zmluva na stiahnutie


ABC-Centrum voľného času ©

Top